kurucusu

kurucumuz

Abdulkadir ay Kimdir. ?

Gazeteci-Yazar-Ressam

1961 yılında Aksaray Çerdiğin Mahallesi'nde dünyaya geldi Annesi Narin, Babası Sıhya Osman efendidir. Eğitimine Cumhuriyet İlk okulu'nda başladıktan sonra Ortaokulu Kılıçaslan Ortaokulunda, Liseyi Aksaray Ticaret lisesinde tamamladı. 2 çocuk babasıdır.

Ressam Abdulkadir Ay Çocukluktan bu yana yağlı boya resim sanatı üzerine birçok eserler üretti, çeşitli yıllarda sergiler açtı yaptığı faaliyetlerinde birçok ödüller kazandı.

1982 yılında bir fırça, bir değnekle başladığı iş hayatına Tabela ve Reklam sektörüyle girdi, yenilikleri takip ederek meslekte kısa zamanda yükseldi

Aksaray fm radyosunu kurarak basın sektörüyle tanıştı gayretli çalışmaları sonucu meslektaşlarının da teveccühüyle Gazeteciler Cemiyeti başkanlığına seçildi. 19 yıl görev yaptı o dönem tek cemiyet olduğundan meslektaşlarının aynı çatı altında kalmasını sağladı birlik ve beraberliğe özen gösterdi.

1996 yılında 53 ilden gelen Gazeteciler Cemiyeti başkanını Aksaray’a davet etti Başkanlar konseyi adı altında toplayarak tarihi kararlar aldırtarak Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun kuruluşuna vesile oldu, seçimlere kadarda ilk kurucu genel başkanlığını yaptı.

Basın gücünü genellikle halkın yararına olan faaliyetler de kullanmıştır. ‘’ Aksaray’a Üniversite istiyorum’ diyerek 165 bin imza topladı.10 yıl önce başlatılan ‘Aksaray’a Hızlı tren istiyorum’’ adlı imza kampanyası için 125 bin imza toplanmış olup halen devam etmektedir.

‘’Bağımlı Olma Özgür Ol ‘’ adı altında etkinlikler düzenlenmiş olup Ihlara vadisine 500 kişiyi indirerek farkındalık oluşturulmuştur, yine

ASÜ İÇİN BİR KİTAP VER’’ etiketiyle de binlerce kitap bağışına aracılık etmiştir.

2019 Yılını Aşık Molla yılı ilan ederek şiir sevgisi aşılamak suretiyle gençlere yön vermeye devam etmektedir. Aşık Molla adına çıkartdığı ilk kitabı le yazarlığa adım attı

Basında etik değerleri korumak adına kurduğu kaliteli haberleri öne çıkarmayı amaçlayan '' BAĞIMSIZ MEDYA AJANSI'' bölgesel ilk resmi haber ajansı olma özelliğini taşıyor.

Abdulkadir ay halen 38 yıl önce kurduğu reklam ajansının ve Aksaray fm radyosunun işletmesini yapmaya devam etmektedir. kamuoyunu kaliteli haberlere erişmesi için Aksaray Web TV haberi kurarak basın ve iş hayatını sürdürmektedir.

Aksaray Fm Radyosu sayesinde 10 yıldır HIZLI TREN İSTİYORUM diye gündem oluşturmaya devam ediyor.

Orta Anadolu Bölgesinin birlikte kalkınması için Yeşil Doğa Derneğini kurarak ''Aksarayın Etrafı Yemyeşil Dağlar ''çıkışıyla Ağaçlandırma seferberliği başlattı. Aksaray , Nevşehir, Niğde ve Kırşehirde temsilcilikler açtı

Başarı için çalışmak gerek diyen Abdulkadir Ay Aksaray Fm Radyosunun 30 yıldır, Ajans Ay Reklam Firmasının da 40 yıllık yönetim kurulu başkanlığını sürdürdü ve yapmaya devam ediyor.

vali1

cengiz aydoğdu

aşık molla

malaklı

DERNEKS