HAKKIMIZDA

aksaray fm.hakkımızda

aksaray fm foto 0

RADYOMU İSTİYORUM...DİYEREK

Türkiye’de özel radyo yayıncılığının 1990 yılından günümüze kadar olan gelişim
sürecini takip ederek yayına başlayan Aksaray FM Radyosu Aksaray Fm Süper Show Radyo adıyla 1990 yılı Eylül ayında Abdulkadir Ay Tarafından kurulmuştur. Aksaray ilinin vilayet oluşunun ilk yılına rastlayan ve o yıl 99.5 frekansından ''Merhaba Aksaray Vilayeti'' diyerek dinleyicilerine seslenen şehrin ilk radyo kuruluşudur.

İlk aylarda tüm evlerde, işyerlerinde ve araçlarda dinlenmeye başlayan ve hiç kapanmayan Radyo dinleyicisiyle bütünleşiyor O dönemin Öğretmenlerinden Emekli Cemil Demir, ''Erdem '' takma adıyla , Muzaffer Ay ise ''Serdar'' takma adıyla Akşam sefası proğramını yapmışlar daha sonra gençlerin hayranlıkla dinledikleri Kaan Ergüder ve Ersoy Yenil adlı djler Aksaray Fmi Büyülü yelken proğramlarıyla zirveye taşımışlardır. daha sonra ki yıllarda birbirinden kıymetli yerel spikerler kendilerine göre büyük kitlelere sahip olmuş dinleyicileriyle bütünleşmişlerdir .

Kuruluşunda yer alan kaset çalar. Makara teyp ve çift kaset dekler bu mesleğin en tatlı ve meşakketli yıllarını yaşatmaya yetmiştir. Bilgisayarların çıkmasıyla yerini yavaş yavaş dijital ortama bırakan radyoculukta Aksaray ilindeki serüvende Aksaray Fm Radyosu her dönemini öncü olarak tamamlamıştır